Статті

Як вибрати ортопедичний матрац

Как выбрать ортопедический матрас

Як би парадоксально це не звучало, але виявляється ліжко, це те місце, де ми проводимо більшу частину нашого життя. А ось те, на скільки нам буде зручно і комфортно на ліжку, на скільки ми зможемо по справжньому відпочити під час сну, та ще й щоб спина не боліла, залежить звичайно ж від правильного вибору ортопедичного матраца.

Якщо до вас хоч раз приходила думка про те, що … добре б купити ортопедичний матрац, то ця стаття для вас. Ця стаття присвячена темі «як вибрати ортопедичний матрац».

Перш за все, ми повинні розуміти, що матрас не вибирається «з наскоку». Вибору ортопедичного матраца обов’язково потрібно присвятити деякий час, щоб так би мовити солодко спати і вставати з ранку по справжньому відпочив.

Щоб вибрати матрац для сну і відпочинку, потрібно орієнтуватися на кілька простих критеріїв: 

  1. Вага людини
  2. Вік людини
  3. Стан здоров’я
  4. Особисті уподобання і найбільш типові пози сну

Ну і звичайно ж при виборі матраца потрібно на ньому полежати, тобто приміряти матрац. Приміряти матрац під себе, ви можете в нашому меблевому салоні Коллоріс, а досвідчений менеджер допоможе вам зробити остаточний вибір ортопедичного матраца.

Вага і вік

В першу чергу при виборі матраца ми повинні враховувати вагу людини на кожне спальне місце. Адже якщо при виборі матраца ми не врахуємо вагу, то люди з великою вагою на занадто м’яких матрацах будуть провалюватися, а люди з невеликою вагою на жорстких матрацах будуть відчувати себе як на твердій дошці.

Простий вибір за вагою не складний.

Потрібно взяти максимальну вагу людини який буде спати на матраці і додати до цього значення 20 кг. Так ми визначаємо яку вагу має витримувати матрац.

Таблиця вибору жорсткості матраца

Таблица выбора жесткости матраса

Але для простого вибору по вазі, цього як правило мало.

Вибір матраца по жорсткості

При виборі жорсткості матраца ми повинні враховувати вагу людини, вік, анатомічні особливості, а для людей з проблемами здоров’я, медичні показники (захворювання опорно м’язової системи і внутрішніх органів). 

Іноді покупці помиляються, вважаючи що жорсткі матраци надзвичайно корисні для хребта

і спини в цілому. Занадто жорстка поверхня часто може порушити роботу кровоносної системи через стиснення деяких судин, спровокувати проблеми з циркуляцією крові, що часто спричиняє за собою оніміння кінцівок, затікання м’язів і загальну втому після сну.

Природно, що сон на дуже жорсткій поверхні призведе до того, що максимальне навантаження отримають плечі і стегна – вони просто не зможуть зануритися в м’які шари матраца. У той же час простір навколо поперекового відділу залишиться незаповненим, він не отримає необхідної підтримки, що призведе до перенапруження м’язових тканин.

У той же час занадто м’які поверхні можуть виявитися так само шкідливі через те, що на таких поверхнях хребець людини прогинається і набуває форму дуги, може виникнути перенапруження м’язів, здавлювання легенів, може спостерігатися утруднення дихання.

Визначаємо оптимальну жорсткість матраца

Для молодих людей до 25 років занадто м’які матраци не бажані.

Хребет людини формується до 25 років і для правильного формування хребця потрібна рівна поверхня. Для цього віку оптимальними будуть моделі середньої і підвищеної жорсткості.

Для людей від 25 до 50 жорсткість можна вибирати будь-яку, в першу чергу орієнтуючись на особисті переваги в комфортності і вага.

Вага людини до 55 кг. – вибираємо м’які моделі без кокосової койри або з товстим прошарком поверх неї.

Вага людини від 55 до 90 кг. – вибираємо матраци середньої жорсткості. В цьому випадку потрібно звернути увагу на гранично допустиме навантаження для обраної моделі.

Якщо воно вище позначки 140 кг, виріб здасться занадто щільним і некомфортним для сну.

Вага понад 90 кг. – матраци з максимальним параметром жорсткості. Тут добре зарекомендували себе моделі з посиленим пружинним блоком або з подвоєним шаром кокосової койри. Якщо матрац використовується для сну парою, необхідно орієнтуватися на вагу більш важкого партнера.

Людям від 50 років. протипоказані дуже жорсткі матраци – це може привести до серйозних проблем з міжхребцевими дисками. Оптимальним вибором для них будуть м’які і середньої жорсткості моделі.

Для людей з проблемами опорно-рухового апарату

При наявності у людини захворювань хребта необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем. У кожному разі підбір матраца повинен здійснюватися індивідуально.

Але є і загальні рекомендації:

  • в разі присутності проблем в грудному або шийному відділах підійдуть моделі середньої жорсткості;
  • при наявності захворювань в поперековому відділі найбільш актуальні м’які матраци;
  • при остеохондрозі і проблеми з поставою рекомендовані жорсткі моделі.

Вибір матраца для двох

Якщо ваш вибір припав на двоспальний ортопедичний матрац, то рекомендовані моделі, це моделі з незалежним пружинним блоком Pocket Spring (покет спрінг) або безпружинний матрац, середньої жорсткості.

Система незалежного пружинного блоку Pocket Spring в двоспальному ортопедичному матраці дозволяє компенсувати різницю у вазі двох людей до 40 кг.

Максимальна вага на спальне місце потрібно вибирати по вазі найтяжчого людини.

Не рекомендується вибирати двоспальний варіант ортопедичного матраца з залежним пружинним блоком “Боннель”. Оскільки в такому пружинному блоці, пружини скріплені між собою пружинної дротом і в двоспальному варіанті цього пружинного блоку спостерігається «ефект хвилі», а так само «ефект гамака». Ефект хвилі – одна людина рухається, другий відчуває, а ефект гамака – більш легкий людина скочується в сторону більш важкого.

Ортопедичні матраци для дітей

Вибір дитячих ортопедичних матраців з пружинами або без, залежить від віку дитини.

Ортопедичний матрац для немовляти

Хребет недавно народжену дитину занадто крихкий і гнучкий. Тому якщо вибирати м’який матрац, це може загрожувати викривленням хребта. Дітям до 4-х років лікарі рекомендують спати на жорстких поверхнях. При цьому матрац повинен бути не тільки жорстким, але і в міру пружним. Кращим наповнювачем для дитячих матраців вважається латексована кокосова койра, а так само кокосова койра в поєднанні з ортопедичною піною або натуральним латексом.

Ортопедичний матрац для дошкільника

У віці 4-5 років у дітей активно формується кісткова система.Дітям цього віку вже не обов’язковий дуже жорсткий матрац. У такому віці ортопедичний матрац повинен бути одночасно жорстким і пружним.

Ортопедичний матрац для дітей молодшого шкільного віку

В 7-12 років у дитини продовжує формуватися поперековий відділ і м’язовий корсет, гнучка хрящова тканина замінюється на кісткову. Крім того в цьому віці зростають фізичні навантаження (школа, секції, активний відпочинок) і потрібен повноцінний відпочинок, дитина повинна висипатися.

Кокосова койра в цьому віці потрібна тільки тим дітям, у кого є проблеми з поставою. 

У цьому віці рекомендуються пружинні і безпружинні матраци середньої жорсткості.

Ортопедичні матраци для підлітків

У віці 10-12 зростання дітей прискорюється, а робота за столом стомлює хребет. Тому потрібен максимально ортопедичний матрац для повноцінного і здорового відпочинку.

У цьому віці рекомендуються матраци на незалежному пружинному блоці середньої жорсткості.

Щоб купити дитячий матрац не дорого, відвідайте наш меблевий салон де досвідчений менеджер допоможе вам підібрати ортопедичний матрац для дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *