Причиною пропалу оббивки транспортного засобу часто стає неакуратне поводження з цигарками або відкритим вогнем у салоні. Одним водіям такі сліди не заважають, іншим хочеться позбутися їх.
Причини та наслідки пропалів сидінь в автомобілі.
Найбільш уразливими місцями салону вважаються сидіння та стеля. Пропал з’являється через куріння водія та пасажирів. Навіть незначна іскра від цигарок чи запальнички може залишити слід на оббивці.
Причиною пропалювання може стати і неякісний ремонт. Під час проведення зварювальних робіт розжарений апарат легко зачіпає обшивку. Окалина, що відлетіла, також може заподіяти шкоду шкіряному або тканинному покриттю сидіння. Наслідком вищеописаних неакуратних процесів стають отвори з характерними обвугленими краями.
Якщо вплив високої температури триває короткий час, то появи дірки в оббивці може статися. Але слід все ж таки залишається помітним. Подібний поверхневий пропал усунути легше.
Найчастіше при виникненні пропалення внаслідок неакуратності водії намагаються самостійно усунути завдану шкоду. Складність виконання відновлювальних робіт залежить від глибини пошкодження та матеріалу, з якого виготовлено оббивку.
Фахівці переконані, що відновити шкіряне покриття дещо складніше, ніж тканинне. Крім наявності навичок у роботі з цим матеріалом, є потреба у грамотному виборі сорту та виду шкіри.
Чи знаєте ви? Шкіру запалити цигаркою набагато складніше, ніж тканина.
Щоб зменшити витрати на ремонтні роботи, можна відновити цілісність оббивки самостійно. Якщо ж власник машини не впевнений у своїх можливостях, найкращим варіантом стане звернення до кваліфікованих працівників дітей лінг-майстерень чи інших салонів, які займаються наданням таких послуг.
Для проведення самостійного ремонту переконайтесь у наявності відповідних інструментів та матеріалів. Хороший результат залежить також від уважності, послідовного виконання дій та акуратності у виконанні роботи.
Насамперед слід оцінити ступінь ушкоджень, вивчити крісла щодо прихованого, раніше не поміченого прожога. Якщо оббивка стара і потерта, краще відмовитися від місцевого ремонту, замінивши її повністю. Альтернативним варіантом вважається підбір чохлів, які приховують не тільки старе покриття, але і сліди, завдані вогнем або сигаретами. В іншому випадку, коли салон виглядає чудово, але пошкоджене місце псує загальний вигляд, слід подумати про часткову заміну оббивки.
Щоб бездоганно виконати відновлювальні роботи, рекомендується дотримуватись простого плану дій: Встановлення складу матеріалу. Першорядним завданням ремонту є визначення матеріалу, що використовується в салоні.
На шкіряній поверхні часто формується тільки темна пляма, а отвір не з’являється. Пляма можна забрати за допомогою хімічних засобів очищення. При швидкому контакті з гарячою поверхнею достатньо змити нагар та попіл. Якщо ж вплив підвищеної температури тривало довго, можна скористатися рідкою шкірою Perlakor, яка добре справляється з такими завданнями.
Тканина прогоряє швидше, тому пошкодження досить легко помітити, але проблематично усунути чи замаскувати. І більшість робіт із відновлення пов’язані з такими прожогами.
Виходом із ситуації може стати придбання спеціального ворсового ремкомплекту для ремонту велюру та алькантари.
Підготовка оббивки.
З поверхні покриття необхідно видалити всі наявні забруднення. Очищенням салону займається професійний працівник миття або водій, що вміє якісно проводити домашню чистку.
Визначення розміру та стану пропалу.
Для визначення ступеня пошкодження достатньо скористатися будь-яким підручним вимірювальним приладом. Цей етап важливий, оскільки дозволить точно визначити кількість необхідного відновлення матеріалу. Вважається, що робота з дрібнішими ушкодженнями складніша — вона вимагатиме від майстра делікатного поводження з ділянкою оббивки.
Обрізання.
Першорядною метою цього процесу є видалення обгорілих країв. Залежно від величини пропалювання можна використовувати канцелярський ніж чи ножиці. Застосовувати рекомендується добре заточений інструмент, щоб зріз вийшов акуратним і торкнувся мінімальної ділянки оббивки.
Відновлення.
Для ремонту ділянки пропалу автомобілісти часто використовують «набір для ремонту велюру, алькантрари, стель, килимів Veluvors». У цьому наборі є все необхідне для ремонту пошкоджень на тканинних сидіннях та стелі автомобілів, оббивці м’яких меблів, килимах.
Якщо пропал дуже глибокий, то спочатку на місце пошкодження вклеюється шматочку поролону, після чого на ділянку ремонту наноситься мінімальна кількість клею, щоб уникнути його попадання на велику частину оббивки.
Після нанесення клею на ділянку ремонту напилюється або прикладається спеціальний ремонтний флок (тканинні волокна), колір якого збігається з кольором оббивки.
Важливо! Тимчасовим заходом захисту, який може потребувати